Тази необикновена кола е започнала живота си като Porsche 911 през далечната 1969 година. Историята му напълно изгубена до момента, в който не го открива известният „ловец“ на ретро коли Майкъл Лайтборн, а след това го превръща в уникално бъги.
Проектът Baja Porsche 911 е финансиран от Arc Audio, тъй е трябвало да бъде част от изложението SEMA в САЩ. Автомобилът е създаден не само да стои на щанд, а има истински офроуд способности.

Купето е напълно оригинално Porsche 911, то е монтирано на спортна рама и се задвижва от доработен 4 цилиндров, 2,3 литров двигател Volkswagen.

Матовата черна боя е купена директно от ВВС на САЩ. Това е покритието, което се нанася на бомбардировачите СТЕЛТ. Автомобилът неотдавна се появи за продан в Ebay за $38 975 (около 68,000 лева). За жалост новият му собственик няма да може да се движи с него по обикновени пътища, тъй като колата няма такова разрешение, но пък в някоя пустиня не би имал проблеми.

Превод и редакция: Trafficnews.bg
Още от категорията
Виж всички
Спират производството на дългогодишен модел на Ford
Какво да направим, ако колата не запали в студено утро?
Зимни гуми - как да ги изберем и какво да избягваме
Акценти
Виж всички
Само един кандидат да поеме закъсалата МБАЛ „Св. Мина"
Пловдив се бори за приз в конкурса Сграда на годината