Нов спад има на борсите, след като тази сряда основните индекси фиксираха раздвижване и оптимистичен ръст.
Ключовите американски индекси отбелязаха спад от между 5 и 6 процента при затварянето на търговията на Нюйоркската фондова борса.
Рязко се смъкна цената и на суровия петрол от сорта "Брент", с около 9 процента, до 26 долара за барел. Очаква се това да бъде най-лошата седмица за пазарите от бума на кризата през 2008 г.
Заради рецесията Европейската централна банка реши да задейства програма за изкупване на ценни книжа за 750 милиарда евро, за да подкрепи финансовата стабилност на Стария континент в условията на разпространението на новия коронавирус.
Президентът на банката Кристин Лагард заяви, че извънредните времена изискват извънредни действия и "няма лимити за нашия ангажимент към еврото".
Още от категорията
Виж всички
Съветът за правата на човека осъди репресиите в Иран
Отхвълиха жалбата за сексуално насилие срещу Хулио Иглесиас
Акценти
Виж всички
Румен Радев напусна президентството след 9 години на власт
Не е само грип: В Пловдив върлуват и „летни" стомашни вируси
Умна или красива? Жените плащат цената и за двете