Около 25 души бяха откарани в болница след взрив в жилищна сграда в шведския град Гьотеборг по-рано днес.
Полицията заяви, че е започнала разследване. Говорителят на университетската болница „Sahlgrenska” каза, че три жени са сериозно ранени сред хората, които са откарани в болница.
Спешните служби съобщиха, че работят за евакуация на хора и гасене на пожари в сградата.
"Засегнати са няколко апартамента и стълбищни клетки. Засега не е ясно какво е причинило експлозията", съобщиха службите за спешна помощ.
Причината за експлозията и пожара не е ясна.
През последните години скандинавската страна се бори с нарастващата престъпност на бандата, като съперничещи групи използват експлозиви и огнестрелно оръжие, за да уредят сметките си.


Още от категорията
Виж всички
Скандал в РСМ заради висш служител с фирма в България
Властите в Гърция строят жилища за лекари, учители и полицаи
Ким Чен Ун: Пазим се от глобалната несигурност с ядрена мощ
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.