Френският президент Емнюел Макрон заяви, че страната се е забавилав битката с коронавируса и не е спечелила войната. Трябва да продължим да бъдем внимателни. Не спечелихме битката с вируса, той е все още тук, каза Макрон, цитиран от Le Mond.
Макрон призова сънародниците си за прагматизъм във връзка с предстоящия дълъг уикенд и предупреди, че трябва да се внимава да не се разпространи заразата от един район в друг. Няма да се върнем към нормалния икономически живот от 11 май, каза още той. Тогава се очаква Франция да разхлаби част от ограничителните мерки против пандемията, иначе извънредното положение остава до 24 юли.
Още от категорията
Виж всички
Властите в Гърция строят жилища за лекари, учители и полицаи
Ким Чен Ун: Пазим се от глобалната несигурност с ядрена мощ
Хеликоптер се разби в САЩ, екипажът оцеля
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.