46-ият президент на Съединените американски щати Джо Байдън направи обръщение към нацията, в което обсъди резултатите от изборите, които се проведоха на 5 ноември. „Приемаме избора, който направи страната. Казвал съм го много пъти: „Не можете да обичате държавата си, само когато печелите. Не може да обичате съседа си, само когато се разбирате“.
„От 200 години САЩ извършва най-големият експеримент в света. Хората гласуват и избират своите лидери в мир, ролята на демокрацията винаги надделява. Вчера говорих с бъдещия президент Доналд Тръмп, за да го поздравя за победата. Уверих го, че ще насоча цялата си администрация към мирно и правилно предаване на властта. Това заслужават американците. Разговарях и с вицепрезидента Камала Харис, която е мой партньор. Тя проведе една вдъхновяваща кампания, на която всички видяха какво аз най-много уважавам в нея – страхотният ѝ характер. Тя вложи цялото си сърце в кампанията и екипът ѝ трябва да се гордее“, заяви той.
Припомняме, че в сряда стана ясно, че Доналд Тръмп печели доверието на американците и стана 47-ят президент на Съединените американски щати.
Още от категорията
Виж всички
Задържан за обира на века: Не знаех, че това е Лувърът
Израел върна още 15 тела на палестинци в Газа
Германия забрани мюсюлманската асоциация „Интерактив”
Акценти
Виж всички
По-голяма ледена пързалка ще радва пловдивчани тази година
Силно земетресение в Гърция се усети и в Пловдив
„Умни” гривни следят самотни възрастни хора в Пловдив
Темите на Traffic News