Много емоционален мач в зала "Сила" в Пловдив днес. Женският украински баскетболен отбор на Прометей загуби от турския Мерсин с 67:86 в първа среща от четвъртфиналите във втория по сила европейски клубен турнир ФИБА Еврокъп.

Всяка една от баскетболистките на украинските тим излезе със украинското знаме. Те получиха аплодисменти и от своя опонент.

По време на двубоя в залата бяха разпънати украински знамена.

Украинките остават за момента в Пловдив и те няма как да се върнат на този етап в родината си.

Самият двубой приключи при 86:67 за турския Мерсин, но въпреки загубата Прометей в по-голямата част от двубоя беше близко до своя опонент.

Най-резултатна за Прометей стана Ариел Аткинс с 27 точки, а за победителите от Мерсин Теми Фагбение завърши с най-много точки - 18.

Реваншът трябва да се играе на 2 март в Турция, но все още не е ясно дали въобще ще има мач.