Григор Димитров се класира за третия кръг на Открития шампионат на Австралия по тенис. Българинът отново загуби сет, както и на старта, но като цяло бе убедителен и надигра уругваеца Пабло Куевас с 6:3, 6:7 /5/, 6:3, 7:5. Гришо показа подобрен начален удар, бе убедителен в разиграванията и въпреки, че допусна и грешки, показа, че заслужава победата в този мач.

Димитров стартира уверено и проби още в началото за 3:0, след което без особени проблеми затвори първата част. Във втората двамата тенисисти печелеха сервис геймовете си и така се стигна до тайбрек. В него нашият допусна някои грешки, които се оказаха решаващи и уругваецът изравни. Третият сет бе с почти същия сценарий като първия - ранен пробив на Григор и успех с 6:3. В четвъртата част нещата вървяха към още един тайбрек, когато българинът успя да реализира втория си брейкпойнт в 11-я гейм на частта, след което бе повече от убедителен на свой сервис и подпечата победата си. В следващия кръг в петък Гришо ще се изправи срещу Томас Фабиано, с когото не се е срещал до момента на корта.