Турция стана вторият четвъртфиналист на Европейското първенство по волейбол за жени. Туркините надиграха категорично с 3:0 Полша в зала "Колодрума" в Пловдив.

В първата част до 15:15 двата тима бяха точка за точка, но туркините взеха аванс при 17:15, след това дадоха само три точки до края на гейма на своя съперник и след 25:18 поведоха в геймовете.

Във втория гейм Турция поведе с 10:4, стигна се до 18:9 и след 25:14 геймът беше затворен.

В третия гейм мачът вървеше с предимство на туркините от две точки и след това изравняване, но тимът успя да поведе с три точки при 16:13 и не изпусна да затвори мача с 3:0 гейма след 25:23.

Звездата на туркините Ебрар Каракурт стана най-резултатна с 20 точки, а за полякините Магдалена Стисяк се отличи с най-много точки - 14.

На четвъртфиналите Турция ще играе с победителя от двубоя между Сърбия и Франция, които играят утре в Белград.

С тази среща приключи домакинството на Пловдив на Европейското първенство по волейбол. Утре са другите два четвъртфинала в Белград, а в петък и събота отново в Белград са полуфиналите и финалите.