Академик Бултекс 99 записа трета поредна загуба в шампионата на НБЛ. Пловдивският баскетболен тим загуби като гост на Рилски спортист с 68:91 /19:18, 18:25, 22:25, 9:23/ и вече има 2 победи и 4 загуби. Отборът на Асен Николов започна силно и два пъти повеждаше с по 5 точки в първата четвърт, но не можа да се откъсне в резултата. Постепенно домакините наложиха превес и обърнаха резултата, а в последната четвърт направиха и разлика. Академик Бултекс 99 игра без контузения Василие Кнежевич и Алекс Лонг, но в тима предстои да бъде картотекиран американеца Седрик Боуен, който вече има един престой в пловдивския тим.

Капитанът Васил Бачев бе най-резултатен за пловдивчани с 21 точки и 9 борби, Шакир Смит добави 17 точки и 6 борби. Мартин Сотиров се отчете с 9 точки. Във вторник от 18.30 часа в комплекс СИЛА Академик Бултекс 99 стартира участието си в Балканската лига с мач срещу косовския Раховеци.