Старши треньорът на Марица Владимир Орлов естествено не бе щастлив от драматичната загуба от Уралочка с 2:3 в Екатеринбург в Шампионската лига по волейбол за жени, но отдаде дължимото на своите състезателки за достойното представяне в мача.

Трудно мога да коментирам този мач, това е загуба, която тежи. Водихме с 2:1 гейма и успяхме да се върнем в играта в четвъртия гейм, който можехме и да спечелим, но малко не ни достигна. В тайбрека също се борихме доста и имахме своите шансове. Реших да направя няколко смени в края на гейма, с които рискувах, но търсех промяна и изненада, за да можем да спечелим тайбрека. За съжаление не се получи, но аз поздравявам момичетата за играта, която показаха днес. Трябва ни много работа, трябва да играем повече такива мачове. Имаме прекрасни състезателки, които са играли на много високото ниво, заяви Орлов след двубоя.

Марица изпусна голяма победа в Шампионската лигаЖълто-сините се бориха, но отстъпиха на силния тим на Уралочка в Екатеринбург