Пловдивските волейболни отбори записаха страхотни победи в изминалия кръг от Висшата лига при мъжете. Виктория Волей (Пловдив) нанесе втора загуба през сезона на лидера в Група Б на мъжката Висша лига по волейбол – Арда (Кърджали). Възпитаниците на треньора Атанас Митрев победиха съперника си от Кърджали с 3:1 (20:25, 25:19, 25:17, 25:15) гейма. Двубоят в залата на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив приключи за 75 минути игра.

Със спечеления успех Виктория Волей има вече актив от 29 точки (10 победи и 3 загуби). Арда запази първото си място с 34 точки. Така, кръг преди края на редовния сезон, пловдивчани на практика си осигуриха участие в полуфиналните плейофи на Висшата лига, тъй като не могат да бъдат изместени от второто място.

СК Строител пък грабна трета победа в шампионата след драматична победа срещу Черноморец Бяла с 3:2 (25:20, 13:25, 15:25, 25:22, 15:12)  у дома. Младият пловдивски тим изоставаше с 1:2 гейма, но показа характер и обърна гостите до 3:2. СК Строител е на 7-то място с 6 точки. В следващия последен кръг на 2 март Виктория Волей гостува на Черноморец Бяла, а СК Строител - на Попово.