Академик Бултекс 99 грабна блестяща победа срещу гостуващия Берое с 91:63 /30:10, 16:17, 17:22, 28:14/. Отборът на Асен Николов изигра отличен мач, отново показа точен мерник в далечната стрелба, вдигна разлита от 20 точки още след първата четвърт и напълно заслужено се поздрави с крайния успех. Това бе общо пета поредна победа на пловдивския баскетболен тим след трите успеха в Балканската лига и общо 4-та в НБЛ.

Берое започна добре със силни изяви на Уокър в нападение, но до средата на първата четвърт Академик Бултекс 99 обърна до 15:8 с добра игра в защита, бързи атаки и две тройки на Пери и Тенчев. До края на частта домакините тотално надиграха тима от Стара Загора, продължиха с ефективните бързи атаки, Пери вкара още две тройки и авансът набъбна на 30:10.

Във втората четвърт Берое се опита да повиши темпото, но отборът на Асен Николов продължи да контролира мача със защита и бързи атаки и успя да парира всякакви опити за стопяване на разликата. След почивката домакините отново успяваха да държат съперника на разстояние, благодарение на точна далечна стрелба на Тенчо Тенчев. Подобрени действия в защита и грешки на домакините обаче позволиха на Берое да стопи пасива си на 12 точки. 1.23 мин. преди края на третата четвърт, който дойде при аванс от 14 точки на студентите.

В началото на последната четвърт Академик Бултекс 99 отново се откъсна с тройки на Томич и Бачев. Нови тройки на Бачев, Пери и Шакир Смит вдигнаха разликата до 23 за пловдивчани и в последните 3 минути мачът се доиграваше, а победата на пловдивчани стана още по-изразителна.

Академик Бултекс 99 записа много висок процент от тройката, като вкара 13 от 27 опита или 48 процента. Берое реализира само 6 тройки. Уилям Пери направи страхотен мач за победителите и бе най-резултатен с 19 точки. Гардът бе безпогрешен в далечната стрелба, като направи 5 тройки при 100-процентова успеваемост. Бачев и Томич вкараха по 17, Шакир Смит – 16 точки. Реджър Дауъл вкара 17 точки за Берое, Антъни Уокър добъви 16, Остин Прайс – 13 точки.