Нефтохимик победи с 3:2 гейма Хебър в полуфинална битка в турнира за Купата на България по волейбол в Пазарджик. В третата част при резултат 21:19 за Нефтохимик треньорът на Хебър пловдивчанинът Драган Иванов получи епилептичен пристъп по време на разиграване.

Играта веднага беше спряна и му беше оказана медицинска помощ. Драган Иванов беше отведен в болницата в Пазарджик, като от клуба съобщиха, че той вече се чувства добре и е контактен. Мачът беше прекъснат за 20 минути.

Самият двубой беше много драматичен и приключи след 18:25, 25:21, 25:23, 23:25, 19:17 за Нефтохимик.

Така Нефтохимик спря серията на домакина на финалния турнир Хебър, който спечели Купата в последните два сезона.

В другия полуфинал Добруджа не остави никакви шансове на Монтана и след 25:20, 26:24, 25:23 победи с 3:0 и се класира на финала.

Утре е финалът между Нефтохимик и Добруджа от 19:30ч., а преди това от 17:00ч. е финалът при жените между Марица и ЦСКА.