Сръбският състезател Лука Дукич е тазгодишният абсолютен шампион по функционален фитнес и кросфит . Той стана победител в международното състезание PLOVDIV THROWDOWN , което се проведе  през уикенда на Гребната база. Дукич спечели титлата "Атлет на атлетите" и  парична награда . Второто място в надпреварата беше взето от Радослав Иванов, а трети стана Ставри Ставрев.

Ветераните от дивизията 35+, които мериха сили за първите места бяха десет. След трите рунда от по 300 метра гребане, девет клека със 70 кг, три набирания на халки и десет скока на 76 см кутия, първи стана Димитър Иванов, втори - Христо Бързаков, а трети - Герасим Борисов.

В дивизията на тийнейджърите до 20-годишна възраст мериха сили общо петима. При тях победител стана Мартин Крайтмър, втори бе Игит Айрал, а трети - Атанас Пеев.

При любителите за финала се състезаваха шестима, като като златен медал грабна Асен Иванов от пловдивския клуб PowerFit. След него на второ и трето място се наредиха съответно Страхинджа Маркович и Самуил Иванов.

Оспорвана бе надпреварата и при жените.  Осем момичета от дивизията на любителките се бориха за трите първи места във финалното състезание, което включваше гребане, клякане с 40-килограмова щанга, десет скока над 40 см кутия и три набирания с докосвания на гърдите до лоста. В крайна сметка за втора поредна година първото място отиде при Мария Ивезич. На второ място остана Мария Бързакова, а на трето остана Людеви Пасо. От групата на професионалистките победителка стана Мария Найденова. Втората позиция остана за Елина Пашаланова, а Тамара Тримбетас бе трета.

Главен съдия на състезанието бе Петър Джамбазов.
Третото издание на международното състезание по функционален фитнес и кросфит PLOVDIV THROWDOWN събра в Пловдив над 160 фитнес атлети от 12 държави.  Събитието превлече не само българският кросфит елит, но и едни от най-добрите състезатели в Европа. PLOVDIV THROWDOWN обхваща дисциплини свързани с атлетика, гимнастика, вдигане на тежести, гребане на гребни тренажори, упражнения с дъмбели, катерене по въже, дърпане на шейни.