Кристиано Роналдо продължава да гази в Саудитска Арабия! Петкратният носител на "Златната топка" отбеляза хеттрик за победата на Ал Насър с 3:0 срещу Дамак като гост в мач от 18-ия кръг. Така португалската суперзвезда върна тима си на върха в класирането.

В Абха, Роналдо реализира и трите си попадения преди почивката. Той откри резултата в 18' от дузпа. Само 5 минути по-късно Кристиано покачи на 2:0, преди да оформи крайния резултат минута преди почивката. Така ветеранът вече има 62 хеттрика в кариерата си.

Ал Насър не изпусна контрола и през втората част. Роналдо беше точен и в 67', но голът не беше зачетен заради засада.

С успеха грандът отново е на върха в шампионата. Ал Насър оглавява таблицата с актив от 43 точки, пред Ал Итихад с 41 и Ал Шабаб с 40. Дамак е седми с 22 точки.

В следващия кръг Дамак приема Ал-Таавон, докато Роналдо ще преследва своя гол №9 за Ал Насър в лигата при домакинството на Ал Батин. Топ реализатор на саудитския шампионат в момента е съотборникът на Кристиано - Андерсон Талиска, който има 13 попадения.