Заместник-кметът по спорт Георги Титюков откри световното клубно първенство по спортен риболов с фидер, което стартира днес на Гребната база в Пловдив.
„Гребният канал в Пловдив е едно чудесно съоръжение за спортен риболов, разположено сред прекрасна природа. Базата, с която разполага градът ни, отдавна е утвърдена като една от най-добрите в Европа и в света и за последните десетина години е била арена на много европейски и световни първенства в гребните спортове“, заяви в приветствието си зам.- кметът.
Той допълни, че Пловдив неведнъж е бил домакин на най-големите държавни шампионати по спортен риболов, приемал е и световно първенство по спортен риболов на плувка, което несъмнено прави града и своеобразна столица на спортния риболов в България.
Това е четвърти световен клубен шампионат в тази дисциплина. Предстоящото първенство е най-голямото състезание от спортния календар на световната федерация ФИПС като в него участват 204 състезатели – представители на 33 клуба от общо 21 държави.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Акценти
Виж всички
Жегата превзе Пловдив. Какво спасява хората? ВИДЕО
Голям пожар на магистрала „Тракия"
Жълт код за жеги утре в Пловдив и още четири области