Нидерландия стана първият полуфиналист на Европейското първенство по волейбол за жени. В среща в зала "Колодрума" в Пловдив тимът победи с 3:0 Швеция и продължава напред в турнира.

Шведките започнаха доста по-добре двубоя и водеха до 19:17, но след това се стигна до пълен обрат и геймът беше спечелен от нидерландките с 27:25.

Нидерландия поведе със 7:4 във втората част. Стигна се до 17:11 и геймът беше затворен от "лалетата" с 25:16.

В третия гейм Нидерландия не остави шанс на своя съперник и след 25:19 приключи двубоя в своя полза и се класира за полуфиналите.

Ника Даалдероп стана най-резултатна за Нидерландия с 16 точки, а за Швеция Изабел Хаак завърши с най-много точки 18.

Нидерландия ще играе срещу победителя от четвъртфинала между Италия и Русия, които играят утре в Белград.