Байерн Мюнхен е новият стар шампион на Германия! Баварците  победиха с 1:0 като гост Вердер Бремен, с което си осигуриха титлата два кръга преди края на шампионата.  Единственото попадение вкара Роберт Левандовски в 41-тата минута. Това бе 31-ви негов гол през сезона, с което подобри собствения си рекорд.

Байерн превъзхождаше през целия мач тима на Ведер, като само късметът не реши по-рано двубоя.  Все пак „бременските музиканти” имаха своите шансове, а в края на мача натиснаха, след като Алфонсо Дейвис бе изгонен за втори жълт картон в 79-тата минута.  В края на мача Мануел Нойер се отчете с феноменално спасяване, което подпечата титлата на тима.

Господството на „баварците” в Бундеслигата е смазващо. Това е 30-та титла на клуба в Германия, 29-та, от която в ерата на Бундеслигата. Това е и 8-ма поредна титла за тима, като последният различен шампион бе Борусия Дортмунд в сезон 2011/2012.