Нефтохимик е новият шампион на България по волейбол. Бургазлии спечелиха решителната пета среща срещу Хебър в Бургас и спечелиха финалната серия с 3:2 победи.

Нефтохимик спечели двубоя с 3:2 гейма в изключително драматичен мач, който продължи близо 3 часа.

Двубоят започна чудесно за домакините, които поведоха с 25:17 след първата част.

Нефтохимик взе и втория гейм с 25:23.

Хебър се върна в двубоя след 25:21.

Шампионките спечелиха четвъртата част с 25:23 и вкара мача в тайбрек.

Нефтохимик стартира ударно в тайбрека и поведе със 7:5 точки, но Хебър изравни - 7:7 и след това тайбрекът продължи точка за точка. Домакините стигнаха до мачбол при 14:11 и след 15:12.

Така Нефтохимик успя да спечели титлата и не даде шанс на Хебър да спечели трета поредна титла.

За Нефтохимик това е шеста титла в мъжкия волейбол, а тимът ще играе и в квалификациите за влизане в групите на Шампионската лига. Хебър пък ще играе във втория по сила турнир за Купата на ЦЕВ.