Тимът на Милан продължи с доброто си представяне след рестарта на Серия А, печелейки у дома над Рома с 2:0 в среща от 28-ия кръг на първенството.

Головете паднаха в последния четвърт час на „Сан Сиро“. Анте Ребич откри резултата за „росонерите“  в 76-тата , а минута преди края на редовното време Хакан Чалханоглу сложи точка на спора. Така, Милан спечели и втория си мач от подновяването на кампанията след убедителния успех при визитата на Лече с 4:1.

Рома пък отстъпи след победата в къщи над Сампдория с 2:1. В класирането Милан вече е с равни точки с шестия Наполи, но с по-лоша голова разлика и мач по-малко от неаполитанци. Рома е пети с 48 пункта. В следващия кръг Милан гостува на СПАЛ, докато Рома приема у дома Удинезе.