Актуалният носител на Купа България по волейбол за жени Марица (Пловдив) започва защитата на трофея с домакинство на Перун (Варна) в двубой от четвъртфиналите в турнира. Срещата ще се проведе днес, от 18:00 б.в., в зала Колодрума в Пловдив. За разлика от миналия сезон през този регламентът е леко променен. Сега на четвъртфиналите отборите ще играят в един мач на директна елиминация, а не както беше през 2019-а година с два мача на разменено гостуване. Двойките за четвъртфиналите бяха определени от класирането на отборите в НВЛ след първия полусезон и се тегли жребий единствено за домакинствата. Марица отново играе срещу варненския Перун, който срещна в турнира на тази фаза и през миналия сезон. След две категорични победи с по 3:0 шампионките продължиха към полуфиналите.

Отборът на Марица за девойки младша възраст до 17 години (родени през или след 2003 година) ще е домакин в зала Колодрума на финалите на регион Тракия. Марица ще играе срещу Тополово (Тополово) от 9:30 б.в. В другия полуфинал ще играят Хебър (Пазарджик) и Родопа (Смолян) от 11:00 б.в. Веднага след това ще се играят мачът за третото място и финалът. Маричанки се класираха за финалите след като спечелиха Група А в регион Тракия след успех над Родопа Смолян с 3:0 (25:8, 25:15, 26:24).