Марица спечели първия си гейм в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени, но допусна трета загуба в групата. Жълто-сините отстъпиха като гости на германския Щутгарт с 1:3 /-15, -21, 23, -19/. Момичетата на Иван Петков не успяха да намерят точния ритъм, допуснаха и доста грешки в решителни моменти и закономерно загубиха. В третия гейм обаче те показаха, че могат да бъдат и равностойни на най-силните и осъществиха запомнящ се обрат в края.

В първите две части пловдивчанки не можаха да напипат точната стратегия и не съумяха да противодействат на атаките на домакините. В третия гейм Марица вече нямаше какво да губи и показа доста добри неща и самоотвержена игра в края на гейма. Тогава жълто-сините изоставаха с 20:23, но успяха да изтръгнат гейма с пет поредни точки. За съжаление силите им не стигнаха за нещо повече и в последната четвърта част Щутгарт направи разлика от 5 точки към края и успя да затвори мача в своя полза. Следващият двубой за българския първенец е на 6 февруари (сряда) в Истанбул, срещу световния и европейския клубен шампион Вакъфбанк.