Марица стартира със загуба участието си в Шампионската лига по волейбол за жени. Пловдивчанки изиграха много силни първи два гейма, но след това рухнаха под напора на домакините и загубиха с 1:3 /-24, 18, -7, -19/. Жълто-сините влязоха много добре в мача и първата част вървеше равностойно до самия край, когато не стигна шанс и опит, за да бъде спечелена от маричанки.

Вторият гейм бе отличен за пловдивския тим, който действаше много силно на блокада, поведе още от началото и удържа солидния си аванс до края. В третата част обаче Марица рухна и успя да спечели само 7 точки. Това оказа негативно въздействие върху настройката и мотивацията на бъгарките и въпреки усилията им в края, те загубиха мача. В състава на Кан игра бившата маричанка Мира Тодорова, която игра много силно и записа 18 точки при невероятните 81 процента успеваемост в атака. В следващата си среща Марица посреща Динамо Москва в сряда, 27 ноември, от 18:30 часа в зала Колодрума.

РК КАН (КАН, ФРАНЦИЯ) - МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) 3:1 (26:24, 18:25, 25:7, 25:19)
КАН: Ноеми Синьориле 6, Юлия Шчуровска 7, Надя Кодола 20, Лиляна Ранкович 11, МИРА ТОДОРОВА 18, Мириам Клостер 7 - Луна Вероника Карочи-либеро (Таня Гърбич, Фату Диук 1, Аманда Конео)
Старши треньор: РИКАРДО МАРКЕЗИ
МАРИЦА: Лора Китипова 4, Александра Холстън 12, Десислава Николова 14, Александра Миланова 9, Дженифър Крос 9, Виктория Григорова 7 - Жана Тодорова-либеро (Кремена Каменова 4, Добрина Христоскова, Силвия Андреева, Мирела Шахпазова, Дима Ушева 1)
Старши треньор: ВЛАДИМИР ОРЛОВ.