Женският отбор на Марица (Пловдив) загуби в контрола от турския гранд Галатасарай ХДИ Сигорта (Истанбул) с 1:3 (19:25, 25:23, 19:25, 19:25). Срещата се игра в истанбулската зала Тач Спор.

Спарингът беше част от подготовката на двата отбора за предстоящото им участие в европейските клубни турнири. Заради контролата беше отложен мачът на шампионките срещу Славия (София) от третия кръг в Националната волейболна лига. Двата тима ще се срещнат следващата сряда – на 13 ноември, от 17:00 б.в.

За маричанки най-резултатна стана Алекзандра Холстън с 16 точки, Десислава Николова добави 13 точки. Галатасарай ще играе през този сезон в турнира за Купата на ЦЕВ. В събота, от 18:00 б.в. Марица ще играе срещу Левски (София) в среща от четвъртия кръг в НВЛ в зала Колодрума в първо домакинство от новия сезон.