Марица загуби с 1:3 (9:25, 10:25, 25:23, 16:25) от турския гранд ВакъфБанк в последната си трета среща на турнира от Шампионската лига в Пловдив. Маричанки станаха първият отбор, който взима гейм на световния гранд Вакъфбанк този сезон в Шампионската лига.

Туркините поведоха от ранно с аванс и затвориха първия гейм с 25:9. Втората част завърши при 25:10 за четирикратния носител на Шампионската лига. Маричанки изиграха страхотна трета част, в която поведоха с 16:13, шампионките запазиха преднината си при 19:16, а геймът беше затворнес лед 25:23. Така Марица стана първият отбор, който взима гейм на турския гранд в Шампионската лига този сезон. След 25:16 мачът завърши в полза на турския тим.

За Марица най-резултатна стана Мирослава Паскова с 18 точки. За турския тим Изабел Хаак стана топ реализатор с 21 точки.

Така след турнира в Пловдив ВакъфБанк е лидер в група С с пълен актив от 9 точки, ЛКС е втори с 5, Мюлуз е трети с три, а Марица е на четвъртото място с една точка.