Марица (Пловдив) приема Берое (Стара Загора) в среща от 10-ия кръг в Националната волейболна лига. Двубоят ще се проведе тази вечер от 18:00 часа в зала Колодрума. Шампионките изиграха четири официални срещи през 2019 година, но това ще бъде първото домакинство на тима за новата година. В сряда маричанки загубиха от световния и европейски клубен шампион ВакъфБанк (Истанбул) с 0:3 (19:25, 17:25, 19:25) в четвърта среща от Група А на Шампионската лига. Двубоят се проведе в зала ВакъфБанк Спор Сарайъ. В двубой от 9-ия кръг в първенството на 1 февруари Марица победи като гост Славия (София) с 3:0 (25:6, 25:11, 25:5). Жълто-сините имат пълен актив от 27 точки и спечелени 27 гейма. Момичетата на Иван Петков продължават да нямат загуба и загубен гейм от началото на сезона в женския волейболен елит.

В миналия кръг в НВЛ Берое (Стара Загора) победи Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:15, 25:20, 25:11) като домакин. Старозагорският тим се намира на второто място във временното класиране в първенството с актив от 21 точки. Единствената загуба на отбора в редовния сезон в НВЛ до този момент е срещу Марица. Берое е с мач по-малко, защото двубоят от 8-ия кръг срещу Перун (Варна) беше отложен за по-късна дата. Първият двубой мач между Берое и Марица през този сезон се проведе на 16 ноември в зала Иван Вазов в Стара Загора и беше спечелен от шампионките с 3:0 (25:21, 25:19, 25:9). Съдии на срещата утре ще бъдат Милан Тодоров и Любомир Петров.