
“Няма по-сигурно нещо. Мачът си дойде. С кого ще е, ще се реши през следващите месеци. Бъдещ мач с Джошуа зависи и от самия него. Всяка една федерация си има правила. Той е шампион на три федерации. Първа по ред е IBF, на която съм аз, така че той трябва да защити титлата срещу мен. Ако случайно не иска, може да я оваканти и ще играя със следващия в ранглистата. Срещу когото и да се изправя аз не се притеснявам”. Така Кубрат Пулев коментира евентуален мач между него и Антъни Джошуа.
В сайта на вестник „Сън” се появи публикация, според която мачът между Пулев и Джошуа трябва да се проведе в последната седмица на март 2020. Оказа се, че новината изненада и самия Кубрат Пулев.
„Не съм виждал тази публикация. Идеално, аз съм готов за такъв мач. Не е за вярване”, посочи Пулев .
„Предпочитах загубата от Кличко да бъде победа, но това не ми е оставило следа. Загубата носи повече, защото тя те учи”, добави Пулев.
„Нямаше много голяма битка в мача между Джошуа и Руис. Това беше игра на надлъгване и надиграване. Залогът, както и напрежението е много голямо. На зрителите може да им беше скучно, но двамата боксьори усещат, че всеки един удар може да бъде решаващ. Именно заради това и двамата бяха предпазливи. Джошуа е променил стила и стратегията е друга вече заради противника”, каза Кубрат Пулев.
Броени дни остават до мача и на Тервел Пулев. Той ще се изправи срещу американеца Дешон Уебстър. Битката ще се играе на българска територия, в Пловдив. Тервел разказа как върви неговата подготовка.
„Всичко е нормално няма нещо, което да бъде по-специално. Подготовката си е в реда, чувствам се добре. Вече съм в Пловдив, където проведох и няколко тренировки и на деца. Очаквам да изляза победител от предстоящата битка”, казаТервел Пулев.
Още от категорията
Виж всички

Олимпийският медалист Божидар Андреев стана татко

Вижте състава на волейболния Локомотив за новия сезон
Акценти
Виж всички


Труп на мъж откриха на улица в Столипиново


Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста



