Капитанът на Академик Бултекс 99 Васил Бачев стана шампион с неговия отбор НСА в осмия национален университетски шампионат по баскетбол 3 по 3. Първенството се проведе в зала Олимпиада, а Пловдив за пръв път бе домакин на мащабната проява, в която участваха 15 университета от цялата страна, 15 мъжки и 8 женски отбора, 60 баскетболисти, 32 баскетболистки, 23 треньори и преподаватели. Бяха изиграни общо 79 мача.

На финала при мъжете отборът на НСА в състав Васил Бачев, Роберт Георгиев, Теодор Велчев и Даниел Лозанов с треньор Явор Аспарухов победи Югозападен университет – Благоевград. За 3-тото място Шуменския университет надигра УНСС – София. При жените шампион стана Софийския университет в състав: Ивана Петрова, Христина Гелова, Моника Недялкова и Христана Ботева с треньор – Ирен Пелтекова. На финала тимът надигра НСА – София, а за 3-тото място УНСС – София победи Пловдивския университет. Михаела Катанова от НСА и Димитър Янчев от Шумен бяха отличени за най-добри стрелци от зоната на 3 точки, а Роберт Георгиев от НСА спечели конкурса за забивки. Призьорите получиха ваучери за спортна екипировка, а в награждаването участваше и президентът на пловдивския баскетболен Академик Бултекс 99 Васил Врачев.

Турнирът бе организиран от Асоциацията за университетски спорт, съвместно с Българската федерация по баскетбол. Главен ръководител на събитието бе бившият баскетболист на Академик Спас Ставрев, а Главен съдия – Тодор Колев.