Ивет Лалова спечели сребърен медал в дисциплината спринт на 100 метра на Европейското първенство, което се провежда в Холандия. Това е втори сребърен медал за българката на първенството.
Лалова завърши с време 11.20, като направи много силни последни 20 метра, които и осигуриха отличието, съобщи gong.bg.
Победителка стана представителката на домакините Дафне Схипърс, която записа време от 10.90. С бронза остана представителката на Швейцария Мужинга Камбунджи, която даде време от 11.25.
TrafficNews.bg
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Трагедия в борбата! Почина 32-годишна шампионка на България
23.06.26 15:14
1094
Лош ден за българите на Чалънджъра в Пловдив
23.06.26 14:19
350
На този ден: Основан е Международният олимпийски комитет
23.06.26 07:15
149
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.
23.06.26 13:40
2126
Локо стартира подготовка без нови
22.06.26 11:52
1696