Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи световния номер 5 Стефано Циципас в силния тенис турнир във Виена. Гришо надигра с 2:1 сета гръцкия тенисист и си осигури място на четвъртфиналите в турнира.

Първият сет премина без никакви възможности за пробиви и сета трябваше да се решава след тайбрек. В него Гришо стартира ударно и поведе с 5:0. Циципас обаче влезе в серия и спечели седем поредни точки и след 7:5 гърка спечели тайбрека и поведе в сетовете.

Българският тенисист успя да пробие за 3:2 и това беше достатъчно да затвори сета с 6:4 и да изравни резултата.

В третия сет Григор успя да пробие за 3:2 и затвърди пробива за 4:2. Хасковлията стигна до два мачбола и успя да реализира втория. Така той затвори сета, а с това и мача с 6:3.

Това беше и първата победа на Григор срещу играч от топ 10 в мъжкия тенис през тази година.

На четвъртфиналите Григор Димитров ще срещне представителя на Великобритания Даниел Еванс, който победи с 2:0 сета руснака Юрий Родинов.

Димитров си осигури 90 точки за ранглистата и 41 500 долара от наградния фонд.