Григор Димитров отпадна в първия кръг на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Акапулко (Мексико) с награден фонд 1 милион долара.

Димитров и Томи Пол (САЩ) загубиха драматично от поставените под номер 4 Раджийв Рам (САЩ) и Джо Солсбъри (Великобритания) с 4:6, 6:3, 8-10.

Българинът и американецът наваксаха изоставане от 0:3 гейма и изравниха за 4:4, но все пак загубиха първия сет с нов брейк в десетия гейм.

Във втората част те доминираха и с пробив в началото и в края й стигнаха до изравняване.

В шампионския тайбрек Димитров и Пол поведоха с 3:1 точки, но след това загубиха шест от следващите седем разигравания, а след 4:7 не успяха да наваксат.

Рам и Солсбъри са шампиони при дуетите от Откритото първенство на Австралия през 2020 година, а през миналия месец играха финал на турнира от Големия шлем в Мелбърн.

По-рано Димитров се класира за четвъртфиналите на сингъл след успех над сърбина Миомир Кецманович с 6:4, 6:2 за 87 минути.