Голям баскетболен празник се провежда в Пловдив. Градът за пръв път е домакин на осмия пореден университетски шампионат в играта 3 по 3, който се провежда в зала Олимпиада. Вчера и днес бяха срещите в предварителните групи, утре, събота, предстои най-интересното – ще се изиграят част от четвъртфиналите, както и полуфиналите и финалите на атрактивната надпревара. Срещите стартират след 10 часа, входът е свободен.
Играе се на 1 кош, като отборите са съставени от по трима души. Игровото време е 10 минути или който пръв направи 15 точки. При равенство следват продължения. В турнира играе и капитанът на пловдивския баскетболен тим на Академик Бултекс 99 Васил Бачев, който се състезава за НСА. Неговият тим отстъпи от УНСС и остана трети в групата, но утре продължава борбата за четвъртфиналите и не е загубил шансове за титлата. В турнира участват 15 мъжки и 8 женски тима от университети в цялата страна. Организатор на надпреварата е Спас Ставрев - бивш баскетболист на Академик, съвместно с представителя на БФБаскетбол Марио Андреев.




Още от категорията
Виж всички
Трагедия в борбата! Почина 32-годишна шампионка на България
Лош ден за българите на Чалънджъра в Пловдив
На този ден: Основан е Международният олимпийски комитет
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.