Черно море победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в мач от 14-ия кръг на "А" група и затвърди традицията канарчетата трудно да печелят точки на Тича. Първото опасно положение бе пред вратата на гостите във втората минута. Мирослав Манолов получи пас зад отбраната на канарчетата и стреля, но Адам Стаховяк изби. Седем минути по-късно и Паланков шутира силно от 20 метра, но втаратят на пловдивчани отново спаси. Малко по-късно Иван Коконов също имаше шанс да открие резултата, но не отигра положението по най-добрия начин и стреля над вратата. Далеч по-опасен бе изстрелът на Марчин Бурхард в 20-ата минута, когато Стаховяк отново прояви рефлекс и изби в корнер. Натискът на моряците даде резултат в 21-ата минута, когато отбраната на Ботев изби топката след центриране от корнер, тя попадна в Курьор, който с шут извън наказателното поле вкара за 1:0 в долния десен ъгъл на Стаховяк. Само 120 секунди по-късно Черно море поведе с 2:0. В тази ситуация Коконов стреля, топката рикошира и попадна в Тодор Паланков, който финтира Стаховяк и прати топката в празната врата. Към края на полувремето Ботев опита да се върне в мача, но първо Филипов стреля неточно след пас на Огнянов в 38-ата минута, после Иван Цветков шутира в ръцете на Илко Пиргов, а в 41-ата минута и Лъчезар Балтанов не успя да преодолее стража на варненци. Шест минути след началото на втората част резултатът можеше да набъбне на 3:0, когато Коконов излезе очи в очи със Стаховяк, но вратарят на гостите спаси.

След почивката Мариян Огнянов стреля от фаул от дъгата на наказателното поле на Черно море, като изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Илко Пиргов и така намали резултата до 2:1. В 68' Симеон Райков прехвърли с техничен удар Адам Стаховяк, но футболист на Ботев успя да изчисти от самата гол линия в корнер. В самия край на мача воле на Момчил Цветанов стреля от воле, но топката бе избита в корнер.