Мъжкият ни отбор по волейол се класира на финала на Европеийските иги в Баку след като победи драматично силния отбор на Полша с 3:2 гейма.

България ще играе на финал на първите Европейски игри в Баку. Волейболният ни национален отбор, воден от Николай Желязков, победи Полша с 3:2 (25:14, 19:25, 25:22, 23:25, 15:13), във вълнуващ двубой. Срещата продължи близо два часа и половина.

Успехът сложи край на ужасяващата серия от 11 поредни загубени полуфинала във всички турнири, в които е участвал. България най-после стигна до финал, след като в последните години винаги оставаше извън играта и се разминаваше с медалите завършвайки на четвърто място.

Съперник на България на финала на Игрите в Баку ще бъде победителят от срещата между Германия и Русия.

България – Полша 3:2 (25:14, 19:25, 25:22, 23:25, 15:13)