Борците на пловдивския клуб Локомотив завоюваха общо три медала на завършило днес в зала "Колодрума" Пловдив Държавно лично отборно първенство по борба. Шампионатът се проведе за първи път от 8 години насам в Пловдив.

В първия ден на шампионата Локо спечели два бронзови медала в класическия стил.

Състезателите на Локомотив и ученици на спортно училище "Васил Левски", завоюваха два бронзови медала на Мартин Шишеков в категория до 77кг и Михаил Махарадзе също в категория до 77кг.

В днешния ден Ивайло Тисов спечели титлата при свободняците до 57 кг. Той победи категорично във финала с 12:1 точки Таньо Танев (НСА).

Така Локомотив завърши шампионата с три медала - един златен и два бронзови.

Най-добрият пловдивски борец Ивайло Тисов: Мечтата ми е да стана олимпийски шампионПловдивчанинът се цели в медали от Европейското и Световното до 23 години през тази година