Мъжкият национален отбор по баскетбол загуби домакинството си в Ботевград на Босна и Херцеговина със 75:85  във втората си среща от световните квалификации.

Първата четвърт беше спечелена с 25:19 от страна на Босна, а гостите спечелиха и втората част с 25:23. Така на полувремето резултатът беше 50:42 за Босна и Херцеговина.

Третата четвърт беше по-малко резултатна и завърши при 19:13 за босненците.

Последната четвърт приключи при 20:16 за националите, а крайният резултат 85:75 за Босна.

За България най-резултатен стана Чавдар Костов с 13 точки, а Йордан Минчев добави 12. Най-резултатен за Босна стана Миралем Халилович с 21 точки.

Пловдивчанинът Димитър Димитров записа 9 точки, а играчът на Академик Васил Бачев не игра в двубоя.

Това беше втора загуба за момчетата на Росен Барчовски в пресявките след поражението и от Литва като гост.

В третата си среща от световните квалификации България е домакин на Чехия на 24 февруари.