Българските представители в евротурнирите в баскетбола - Балкан и Рилски спортист започнаха участието си в евротурнирите със загуби.

В турнира ФИБА Европа Балкан загуби от румънския Сибиу със 75:88. В другия мач от групата Орадя победи с 91:83 Бешикташ. Срещите в групата се провеждат в Истанбул. Следващите срещи ще бъдат в четвъртък.

Също в турнира ФИБА Европа домакин на групата е българският Рилски спортист. Самоковци загубиха у дома от Капфенберг Булс от Австрия след драматичното 67:69. Прометей победи Киев баскет със 72:66 в другия мач от групата в Самоков. Следващите срещи ще бъдат в четвъртък.

Заради коронавирусът се играе в т.нар. балон. Един отбор от групата приема всички срещи, за да може да се избегнат много пътувания.