На писта Дракон, 22 юни 2015, се проведе първия кръг от шампионата V1 Challenge България. Пистата празнува своя 10-годишен юбилей в неделя. Публиката стана част от истински автомобилен спектакъл, в който взеха участие видни шампиони по автомобилизъм и моторни спортове.

Шампионът по дрифт Александър Язов взе купата за първо място на откриването на V1 Challenge България тази година. След оспорвана надпревара Григор Григоров застана на втора позиция на почетната стълбица, а след него трето място зае – Симеон Донов. На четвърта и пета позиция се наредиха гостите от Турция - Къванч Оздемир и Айдънджан Атаберг, шесто място зае 19-годишният Стоян Божков, а на седмо се класира – Павел Цонев.

Още в самото начало на първата част от състезанието се разрази напрегнат двубой между Язов и Донов, в който те си разменяха първата позиция. Григоров атакува, за да заеме преднина. Битката между Язов, Григоров и Донов се водеше изключително професионално, а те пилотираха Волкикарите умело. Но в края на този етап първа позиция зае Донов, втора – Язов, а трети остана Григоров. Борба имаше и между двамата турски пилоти  - Айдънджан Атаберг и Къванч Оздемир, но последният загуби контрол над колата и отпадна от първото състезание. Развоят на състезанието подреди Стоян Божков на четвърта позиция, Атаберг на пета, шести стана – Цонев, а накрая остана Оздемир.

Григор Григоров и Александър Язов се впуснаха в ожесточен автомобилен двубой във втората част от състезанието с крайна цел – купа за първо място. На финала Язов успя да заеме първа позиция, постигната убедително и с голяма преднина спрямо останалите. На второ място заслужено спечели Григоров. Турските пилоти продължиха да се конкурират помежду си, но Оздемир излезе преди Атаберг. Стоян Божков отпадна от този етап на състезанието, тъй като лилавата му Volkicar излезе от състезателното трасе и той не успя да продължи в надпреварата. Накрая трети се класира Оздемир, четвърти стана неговият сънародник – Атаберг, пети се нареди Цонев, а след него шеста и седма позиция заеха съответно – Донов и Божков.

Специалната награда на DHL за най-бърза обиколка заслужено получи Симеон Донов, който постигна завидното време от 53.544.