Академик допусна втора загуба в Балканската лига. Тимът загуби у дома от Куманово от Северна Македония с 96:79.

Куманов поведе след първата част с 23:20. Гостите спечелиха и втората част с 24:21 и така на полувремето резултатът беше 47:41 за гостите.

Третата четвърт завърши с точка преднина за Куманово - 22:21. В последната четвърт Куманов се наложи с 27:17 и спечели двубоя с категоричното 96:79.

Въпреки загубата Академик продължава да е лидер в класирането в Група Е с шест успеха.

За тима това беше трети мач в рамките на пет дни.

Най-резултатен за тима стана Обрад Томич с 15 точки, а Николай Титков добави 14. За Куманово Кори Рейли Рос стана най-резултатен с 21 точки.

В събота от 19 мача Академик посреща Берое от 19 часа в зала СИЛА в мач от поредния кръг на НБЛ.