Академик Пловдив победи със 77:65 черногорския Теодо в среща от Балканската лига. По този начин пловдивчани продължава да бъдат без загуба в лигата. Двубоят се игра в зала "Сила".

Академик стартира ударно и поведе с 20:6 след първите 10 минути игра. Във втората четвърт Теодо изигра по-добра част и преднината на момчетата на Йордан Янков бяха само две - 18:16. Така на полувремето пловдивчани водеха с 38:22.

В третата четвърт Академик се справи с черногорците с 22:19. Пловдивчани спечелиха и последната четвърт с 19:18.

Така след 77:65 Академик записа поредна победа в Балканската лига и продължава да е без загуба.

Николай Николов и Мартин Сотиров станаха най-резултатна за Академи с по 15 точки, а Обрад Томич добави 13.

За гостите Арсение Вучкович стана най-резултатен с 25.

За пловдивския тим предстои гостуване на Берое в Стара Загора в събота в първи мач от НБЛ от над месец.

Статистика от двубоя може да видите - тук.