Академик се измъчи доста, но успя да спечели двубоя срещу Шумен от НБЛ и тимът спечели с 83:78 първото си домакинство за новия сезон в НБЛ.

Академик игра без Васил Бачев, Тони Гуджино и Марио Боянов.

Академик стартира добре двубоя и спечели първата четвърт с 20:11. Във втората гостите спечелиха с 21:20 и така на полувремето резултатът беше 40:32.

Третата четвърт беше спечелена с 30:21 от гостите от Шумен. В последната четвърт Академик спечели с 22:16 и успя да измъкне драматично двубоя след 83:78.

Най-резултатни за Академик станаха Робъртс Фрейманис и Адриян Секулов с по 18 точки, Николай Титков завърши с 13, а Томислав Минков добави 12.

За Шумен най-резултатен стана Диян Биелич с 24 точки.

На 13 януари Академик ще гостува на Берое в среща от Балканската лига, а на 17 януари тимът гостува на Балкан в среща от НБЛ.