Баскетболният Академик Пловдив успя да победи Берое за втори път този сезон. Пловдивчани се справиха с тима и в Балканската лига, а сега победиха и в НБЛ. Победата беше изключително драматична и завърши при 81:80 за гостите от Пловдив. Това беше първи мач за пловдивчани в НБЛ от над месец. Заради коронавируса и европейските квалификации на националния отбор първенството не се игра повече от месец.

Берое поведе с 21:17 след първите десет минути, а полувремето дойде при резултат 48:43 за Берое.

Третата четвърт Академик започна да намалява преднината на Берое, който поведе сериозна в началото на частта. Академик поведе с 68:67 след третата четвърт.

Драмата беше по последните секунди, когато Академик поведе с 81:80, но цяла минута и половина. След няколко пропуска и от двете страни двубоят завърши така и пловдивчани се поздравиха с успеха.

Обрад Томич стана най-резултатен с 16 точки, а Йере Вучица добави 15. С 14 точки се отчете капитана Васил Бачев.

За Берое Николай Стоянов стана най-резултатен с 16.

Следващата събота Академик приема Ямбол.