Отборът на Марица (Пловдив) за девойки младша възраст до 17 години (родени през или след 2002 година) спечелиха междурегионалния квалификационен турнир, на който бяха домакини и се класираха за националните финали на Държавното първенство по волейбол до 17 години. Надпреварата се проведе в зала Волейбол на спортно училище Васил Левски.

В първия си мач маричанки победиха Пирин (Разлог) с 3:0 (25:13, 25:17, 25:15). Най-резултатни за Марица стана Стилияна Чакърова с 10 точки. Таня Трендафилова добави 9. Адрияна Полежанова стана най-резултатна за Пирин с 10. Във втория момичетата на Атанаска Никифорова се справиха с Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:6). Атанаска Бекярова стана най-резултатна с 12 точки, Симона Кръстева и Таня Трендафилова завършиха с по 8. Любомира Сухарева от Хебър завърши с 11 точки.

Марица спечели групата без загуба и само с един загубен гейм, втори остана Бдин-Вида (Видин), трети е Пирин (Разлог), а Хебър (Пазарджик) остана на четвъртото място. Марица се класира директно за националните финали в Държавното първенство до 17 години. Бдин-Вида (Видин) и Пирин (Разлог) ще играят допълнителни квалификации.