Юношеският отбор на Локомотив до 18 години се класира за полуфиналите за Купата на БФС! Момчетата на Васил Гърков отстраниха Черноморец (Бургас) и продължават в следващата фаза на турнира.

Локомотив победи „акулите“ с 2:0 и с общ резултат 5:0 се класира на полуфиналите за Купата. Още в първата минута „черно-белите“ можеха да поведат. Главният рефер отсъди дузпа в полза на Локомотив, но Сашо Лебанов пропусна да вкара. Даниел Димитров откри за 1:0 в средата на първото полувреме, а Ставри Юмерски направи 2:0. През втората част не паднаха нови голове и резултатът остана непроменен.

Предстои възпитаниците на Васил Гърков да научат своя следващ съперник, като това ще е някой от отборите на Лудогорец (Разград), Септември (София) и ЦСКА-София. Носителят на трофея се класира за Младежката Шампионска Лига.