Локомотив Пд зарадва феновете си с един от най-силните си мачове за сезона и грабна убедителна и важна победа срещу гостуващия Септември с 4:0 в първия полуфинал за Купата на България. Черно-белите загубиха последните два мача от този противник за първенство, но днес бяха безапелационни и проведоха срещата в шеметно темпо от началото до края. Така отборът на Бруно Акрапович диша спокойно преди реванша в София и вече гледа към големия финал.

Локо изигра вихрено първо полувреме, в което помете гостите с 3 гола за 28 минути. Черно-белите играха с много желание и движение, действаха разнообразно, бързо и технично, с едно докосване, пресираха постоянно съперниците си. Още в 8-ата минута Буна преодоля технично Глишич и после комбинира с Димитър Илиев в наказателното поле. Капитанът с успореден пас намери Анте Аралица на около метър и половина пред вратарското поле. Хърватинът върна назад за Бахтич, чийто опасен шут срещна тялото на защитник. В 12-ата минута дойде и първата опасност за гостите, които изпуснаха чисто положение. Чандъров, Илия Димитров и Здравко Димитров разиграха добре пред вратата на домакините, последният стреля от няколко метра, но вратарят на Локо Мартин Луков спаси сигурен гол.

Две минути по-късно черно-белите откриха. Фабиано Алвеш препъна нахлуващият отляво Димитър Илиев, реферът отсъди дузпа и потърпевшият хладнокръвно реализира. Още две минути след това Арилаца пропусна да изиграе по-добре ситуацията сам срещу вратаря, за да дойде 19-тата минута и вторият гол на Локомотив. Бахтич центрира отдясно и включилият се централен защитник Стивън Езе се извиси и с глава забоде топката в мрежата. В 22-ата минута Септември пропусна нов златен шанс да вкара. Илия Димитров изведе с глава Сахити сам срещу вратаря. Косоварът стреля, Луко изби, след което отново парира и добавката на нападателя. В 28-ата минута резултатът стана 3:0 за Локо. Димитър Илиев подаде отдясно към Бахтич, койно върна към Аралица, хърватинът триково продължи към непокрития Момчил Цветанов, който вкара трети тол. След това черно-белите пропуснаха още две отлични положения. След грешка в отбраната на гостите Аралица се озова сам, прехвърли вратаря, но и вратата. След това подаде към Янко Ангелов, чийто удар бе париран от Бенга.

След почивката домакините продължиха да конролират мача, държаха съперника далеч от вратата си и използваха всяка възможност за атака, като същевременно внимаха да не получат гол. Септември пропусна единствената си възможност за вторите 45 минути, когато Луков спаси удар на Чандъров с глава. В 86-тата минута реферът подмина дузпа за спъване на Ален Ожболт, но ведага след това Игор Банович фиксира крайното 4:0 с точен удар по земята в близкия ъгъл. В края и Димитър Илиев можеше да вкара втори гол, но вратарят Галев спаси.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЕПТЕМВРИ 4:0
1:0 Илиев (14-д)