Локомотив Пд бе на прага да грабне историческа за клуба 7-ма поредна победа в шампионата на efbet Лига, но спорна дузпа го лиши от заслужен успех. С гол на капитана Димитър Илиев от дузпа в 73-тата минута черно-белите поведоха с 1:0 на стадиона в Овча Купел, но 9 минути по-късно Галин Иванов изравни също от дузпа, която бе много спорна. Въпреки изпуснатие три точки Локо продължава да затвърждава репутацията си на един от най-добрите отбори в първенствтото в момента.

Отборът на Бруно Акрапович владееше инициативата от началото до края, пропусна още възможности за гол, удари и греда преди почивката. Локо игра традиционно организирано във всички фази на играта, като допусна минимум опасни ситуации пред вратата си, владееше средата на терена и организираше бързи атаки към вратата на белите. Ален Ожболт на три пъти имаше възможност да порази вратата през първата част. най-напред вратарят спаси удара му, след това ударв на нападателя профуча на половин метър над гредата на към края на полувремето стреля в левия страничен стълб след подаване на Карагарен отдясно.

През втората част Локомотив продължи да бъде по-стойностният отбор. Малко след подновяването на играта Карагарен бе извене отядсонот Умарбаев, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда, след като топката докосна крак на защитник на Славия. Черно-белите продължиха да конролират играта и дочакаха своя миг в 73-таа минута. Тогамва Витанов нахлу мощно отляво и бе повален от Бенгюзов в пеналта, а новият национал Митко Илиев в типичния си хладнокръвен стил отбеляза отсъдената дузпа. Малко след гола Радослав Кирилов можеше да изравни за Славия след подаване отдясно на Галин Иванов, но стреля над гредата от удобна позиция. В 82-та минута Томашевич препъна Шоколаров на границата на пеналта и реферът Ивайло Стоянов посочи бялата топка. На повторенията обаче се видя, че нарушението е извън границата на наказателното поле, а и останаха съмнения дали изобщо имаше контакт между Томашевич и Шоколаров. Галин Иванов стреля точно и възстанови равенството.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1

0:1 Д. Илиев (74 д)

1:1 Г. Иванов (82)

СЛАВИЯ: Георги Георгиев, Петър Патев, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Георги Йомов, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Галин Иванов, Цветелин Чунчуков;

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Динис Алмейда, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт;

Стадион: “Славия”, София

Съдия: Ивйло Стоянов