Локомоив Пд се върна на победния път след равенството със Славия в миналия кръг. Черно-белите спечелиха очаквана победа срещу гостуващия Ботев Враца с 2:0. Отборът на Бруно Акрапович игра толкова, колкото му трябваше, за да преодолее отбора на гостите. Разликата в класите бе очевидна и Локо продължава да гледа към призовите места в класирането.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на починалия преди дни верен фен на Локомотив Калуст Ширинян. На Лаута пристигна и селекционерът на България Георги Дерменджиев. Аралица пропусна първото положение за домакините, а след това се откъсваше сам, но реферите спряха атаката му с несъществуваща засада, защото бе зад централната линия при получаване на топката. Хърватският нападателм пропусна още няколко добри възможности преди почивката. В 33-та минута логичното се случи и Локо поведе. Бахтич подаде на Алмейда, който нахлу към аутлинията отдясно, опита центриране, но прехвърли вратаря и вкара топката в далечния ъгъл.

След почивката Димитър Илиев, Малембана от фаул и отново Аралица пропуснаха нови положения за гол, а врачани също имаха своите шансове чрез Домовчийски. В последната минута на редновото време Локомотив имаше две възможности за гол, като и в двата случая замесен бе Димитър Илиев. Първо капитанът засече центриране на Бирсент Карагарен от десния фланг, но Костов спаси. След това националът се откъсна зад защитата на Ботев, влезе в наказателното поле и подаде назад към свободния Георги Илиев, който не сбърка и оформи крайното 2:0.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0
1:0 Алмейда 33
2:0 георги Илиев 90

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Стивън Езе, Дейвид Малембана, Един Бахтич, Петър Витанов, Милош Петрович, Димитър Илиев, Момчил Цветанов, Ален Ожболт, Анте Аралица

БОТЕВ: Красимир Костов, Ангел Лясков, Андреас Васев, Валери Домовчийски, Венцислав Керчев, Георги Вълчев, Деян Иванов, Доминик Янков, Ивайло Михайлов, Илия Миланов, Петър Атанасов

СЪДИЯ: Георги Николов
СТАДИОН: "Локомотив", Пловдив