Локомотив Пд живна, след като удари претендентът за призовите места Берое с 4:1 на Лаута и грабна първа победа през пролетта. Черно-белите губеха с 0:1, но стигнаха до пълен обрат само в рамките на 6 минути, а след почивката довършиха противника с още две попадения. Междувременно Охене от Берое бе изгонен и в близо две трети от мача гостите играха с 10 души. С гол и асистенция се отличи капитанът на смърфовете Димитър Илиев, който бе най-добрият на терена. Локо показа и убийствена ефективност, след като вкара 4 гола от 4 удара в очертанията на вратата. С този убедителен успех срещу корав съперник домакините вече дишат по-спокойно, след като играха слабо и загубиха предишните си две срещи, а феновете започнаха да проявяват открито недоволство срещу треньори и футболисти.

Двата отбора изиграха оспорван и динамичен мач, изпъстрен с общо 9 картона, от които един червен. Берое поведе с първата си по-сериозна ситуация пред вратата на Локо. Бандаловски изведе отлично Рубен Бригидо, който бе изпуснат от защитата на черно-белите. Португалецът овладя и стреля точно през краката на вратаря Луков. 10 минути по-късно домакините успяха да изравнят. След корнер отляво Езе свали с глава към включилия се защитник Димитър Везалов. Той обработи топката и между 4-5 защитници успя да се обърне и да порази мрежата. Само минута по-късно Берое остана с 10 души на терена. Карлос Охене бе изгонен за удар без топка срещу Парвиз Умарбаев. Отборът на Бруно Акрапович се възползва почти веднага от численото си преимущество и стигна до пълен обрат в 39-та минута. Тогава Димитър Илиев хвърли ювелирен пас към Един Бахтич, който пое с гърди и с бомбен шут с левачката заби неспасяемо топката под гредата в близкия ъгъл.

След почивката гостите се опитаха да изнесат играта напред и да стигнат до изравняване, но им беше трудно с човек по-малко да пробиват организираната отбрана на черно-белите. Локо не се върна в защита и чакаше своя миг, който дойде в 65-та минута. При бърза контра Димитър Илиев бе изведен отдясно сам, напредна и стреля много точно покрай вратаря на гостите. В 80-та минута Ален Ожболт оформи разгрома, след като майсторски засече с глава в далечния ъгъл центриране на Момчил Цветанов отляво.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 4:1

0:1 Рубен Бригидо (22)

1:1 Димитър Везалов (32)

2:1 Един Бахтич (39)

3:1 Димитър Илиев (65)

4:1 Ален Ожболт (80)

ЛОКОМОТИВ (ПД): Мартин Луков, Стивън Езе, Димитър Везалов, Милош Петрович, Момчил Цветанов, Абделхаким Буна, Игор Банович, Парвизджон Умарбаев, Един Бахтич, Димитър Илиев, Анте Аралица

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Александър Цветков, Карлос Охене, Мартин Камбуров, Иван Бандаловски, Александър Василев, Никита Бранов, Рубен Бригидо, Иван Минчев, Педро Еуженио