Локомотив изпусна да взема точка при гостуването си на Лудогорец в Разград. Пловдивчани загубиха с 0:1 с автогол на Гомис в края на двубоя. Преди това Лудогорец изпусна дузпа, а нов наказателен удар на шампионите беше отменен след ВАР.

В първите секунди удар на Умарбаев премина покрай вратата.

В 17-та минута удар на Пластун не намери очертанията на вратата.

В 38-та минута Реадер спаси удар на Текпетей.

В 51-та минута шут на Доминик Янков премина над вратата.

В 55-та минута удар на Текпетей беше избит от вратаря на Локомотив.

В 60-та минута Лудогорец получи дузпа за нарушение на Паскалев срещу Текпетей. Сотириу застана зад топката, но топката се отби в двете греди, а след това се върна при нападателя, но той прати кълбото над вратата.

В 77-та минута шут на Пинас премина покрай вратата.

В 83-та минута изстрел на Марин беше спасен от Реадер.

В 84-та минута Лудогорец получи втора дузпа за нарушение на Гомис срещу Чибота, но след разглеждане с ВАР тя беше отменена.

В 90-та минута Лудогорец успя да открие резултата следа автогол. Текпетей размени двойно с Ману, последва центрира по тревата и Кристиан Гомис в опита да изчисти топката си отбеляза автогол - 1:0.

В последните секунди Паскалев получи втори жълт картон и беше изгонен.

За Локомотив предстои пауза заради мачовете на националните отбори, а в следващата си среща тимът е домакин на Локомотив София. Мачът ще бъде около 20 ноември, но все още няма конкретна дата за двубоя.

Локомотив е осми със 17 точки, а Лудогорец е лидер с 33 точки.

Лудогорец: Кристиян Кахлина, Шакил Пинас, Игор Пластун, Мануел Кафумана, Сисиньо, Клод Гонсалвес, Оливие Вердон, Кирил Десподов (Мавис Чибота 68 мин.), Доминик Янков (Eлвис Ману 74 мин.), Бърнард Текпетей, Пиерос Сотириу (Инхинио Марин 68 мин.)

Локомотив: Лукас Реадер, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Конър Руан, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Лукас Салинас (Айвън Ангелов 74 мин.), Димитър Илиев, Георги Минчев