Локомотив Пд грабна втора поредна разгромна победа след лошото начало на пролетния полусезон. В миналия кръг черно-белите сразиха Берое с 4:1, а сега, отново на Лаута, надиграха Дунав със същия резултат. Отборът на Бруно Акрапович през целия мач бе по-добрият и по-активният отбор и заслужено се поздрави с трите точки, като разликата в резултата можеше да бъде и още по-чувствителна. Реферът Волен Чинков два пъти ощети домакините преди почивката. Най-напред показа само жълт картон при нарисуван червен такъв на Динков, който задържа откъсващия се сам срещу вратаря Аралица, след това спести фаул пред пеналта за игра с ръка. И в този мач трибуна Бесика остана празна заради бойкота на феновете срещу президента Христо Крушарски.

В 24-тата минута черно-белите откриха резултата. Буна свали топката с глава към Банович, който намери Димитър Илиев в наказателното поле на гостите. Капитанът преодоля Ковачев и с техничен шут вкара в долния ляв ъгъл за 1:0. В 30-ата минута Дунав изравни. Васев изведе с гърди Исмаил Иса сам срещу вратаря и таранът на драконите вкара след плътен изстрел по земя. Дунав можеше да стигне до пълен обрат 2 минути по-късно, когато Иса нахлу отляво в наказателното поле и намери непокрития Щерев, който от 6-7 метра изпрати топката в аут. В 35-та минута Локо вкара втори гол чрез Бахтич, който реализира с точен удар след подаване на Банович. В самия край на първото полувреме Димитър Илиев вкара второто си попадение в мача след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

След почивката Локо продължи да бъде по-класният отбор и изпусна още две чисти ситуации. В 65-ата минута Аралица направи двойно подаване с Илиев и стреля силно, но над напречната греда. В 79-та отново Аралица бе близо до 4-то попадение, но не успя да се възползва от грешка в защитата на Дунав. Той се озова сам срещу вратаря, но не можа да го преодолее. Все пак логичното се случи и в добавеното време Банович ознаменува отличната си игра и вкара четвърти гол за Локомотив с хубав фалцов удар от границата на наказателното поле в далечния ъгъл на вратаря.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ДУНАВ 4:1

1:0 Димитър Илиев 24

1:1 Исмаил Иса 30

2:1 Един Бахтич 35

3:1 Димитър Илиев 45

4:1 Игор Банович 90

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 5. Георгиев, 6. Езе, 20. Петрович, 50. Томашевич, 91. Буна, 29. Ангелов, 34. Банович, 13. Бахтич, 77. Аралица, 14. Илиев

ДУНАВ: 21. Макенджиев, 24. Исаевски, 5. Динков 16. Ковачев, 77. Ахмед, 10. Фиртулеску, 11. Димов, 8. Щерев, 31. Станоев, 14. Васев, 22. Иса